Podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, Opel zaprezentował najnowszą generację jednego z flagowych modeli niemieckiego koncernu – Opla Corsę. Co zmieniło się najnowszej odsłonie tego auta?

To już piąta generacja Opla Corsy, który bez wątpienia, nieustannie wlicza się w grono najpopularniejszych samochodów niemieckiego producenta. Produkcja tego modelu rozpocznie się już pod koniec bieżącego roku w Niemczech oraz w Hiszpanii. Zamówienia na auto można już składać, na razie wyłącznie u naszych zachodnich sąsiadów, ale jeszcze w tym roku będzie taka możliwość w innych krajach europejskich.

Piąta generacja Opla Corsy dość mocno odróżnia się od swojego poprzednika. Auto wydaje się być nowocześniejsze, a front samochodu znacznie agresywniejszy. Już w fazie opracowywania projektu modelu, niemiecki producent zapowiadał, iż zależy mu na atrakcyjnym i sportowym designie.

Spore zmiany czekają nas również w zakresie gamy silnikowej. Tutaj na kierowców w podstawowym wariancie czekać będzie czterocylindrowy silnik o pojemności 1,2 litra, a nowość stanowić będzie turbodoładowana jednostka napędowa o pojemności 1,4 litra, która będzie w stanie generować 100 KM mocy. Do oferty wprowadzono również odmieniony, wysokoprężny silnik 1,3 CDTI o mocy 75 KM lub 95 KM.

Ciekawe zmiany dotyczą także wnętrza pojazdu, gdzie zamontowano sporych rozmiarów, 7-calowy wyświetlacz dotykowy. Umożliwi on korzystanie z najnowszych aplikacji dostępnych na smartfonach, a co najciekawsze – będzie to możliwe niezależnie od telefonu, gdyż panel będzie kompatybilny zarówno z urządzeniami firmy Apple, jak i z tymi, które oferują na swoim pokładzie system operacyjny Android.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 18 października 2014