Na kilka dni przed oficjalną premierą nowego Opla Mokki, o oznaczeniu X, do Internetu wyciekły pierwsze oficjalne zdjęcia pojazdu, wraz z wstępną specyfikacją.

Przypomnijmy, że dotychczasowa wersja Opla Mokki, sprzedawana jest w europejskich salonach niemieckiego koncernu już od 2012 roku. 4 lata to wystarczający czas, aby przeprowadzić zmiany stylistyczne w zakresie wyglądu zewnętrznego pojazdu, przez co na rozpoczynających się w marcu Targach Motoryzacyjnych w Genewie zobaczymy „nową”, odświeżoną wersję tego auta.

Przymiotnik „nową” celowo został ujęty w cudzysłów, gdyż jak w przypadku zdecydowanej większości faceliftingów, tak i tutaj – rewolucji w zakresie wyglądu zewnętrznego się raczej nie doczekamy. Opel zaprezentował oficjalne zdjęcia auta, przez co szansa, że w wersji produkcyjnej auto będzie się czymkolwiek odróżniać są nikłe.

Główne zmiany dotyczą frontu pojazdu, gdzie zastosowano nowy grill, a także zmieniono reflektory, wyposażając je w taśmy LED. Opel Mokka X będzie dostępny także w nowej wersji kolorystycznej, widocznej na zdjęciu, która otrzyma nazwę „Amber Orange”. Co ciekawe, zmiany będą dotyczyły także wnętrza pojazdu, gdzie deska rozdzielcza została w dużej mierze uproszczona, a przyciski zostały zastąpione poprzez odpowiednie funkcje, dostępne z perspektywy 7” lub 8” wyświetlacza dotykowego.

Samochód ma trafić do europejskich salonów jesienią br.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Opel Mokka X zadebiutuje w Genewie, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 27 lutego 2016