Ponad 4000 modeli Opla Astry oraz Astry GTC zostaje wezwane do serwisów w związku z podejrzeniem wady fabrycznej. Chodzi o usterkę wentylatora, który może być blokowany w związku z czym może dojść nawet do pożaru samochodu.

O akcji serwisowej Opla Astry (także w odmianie GTC) poinformował koncern General Motors za pośrednictwem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do Autoryzowanych Stacji Obsługi Pojazdów wezwani zostaną właściciele modeli Astry, które wyprodukowane zostały w hiszpańskiej fabryce Opla.

Jak informowaliśmy Was we wstępie artykułu, prawdopodobna usterka może dotyczyć blokowania się wentylatora schładzającego chłodnicę. Według informacji przesłanych przez koncern General Motors, w związku z tą awarią może dojść do zwarcia instalacji elektrycznej, co może skutkować samoczynnym zapłonem samochodu.

Łącznie do ASO wezwanych zostanie dokładnie 4110 egzemplarzy Opla Astra oraz Opla Astra GTC. O konieczności stawienia się w serwisie właściciele samochodów dowiedzą się za pośrednictwem listu, który drogą pocztową zostanie przesłany na adres zameldowania. Jeżeli jesteś właścicielem jednego z dwóch wskazanych wyżej modeli Opla, a nie chcesz oczekiwać na list, możesz sprawdzić pełną listę numerów VIN objętych akcją serwisową, która dostępna jest pod tym linkiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 14 stycznia 2015