Od debiutu pierwszego kompaktowego SUV-a w ofercie niemieckiego koncernu minął niecały tydzień, a już wiele wskazuje na to, że Opel Mokka może stać się prawdziwym hitem sprzedaży.

Już kampania poprzedzająca moment wejścia na rynek samochodowy Opla Mokki zakończyła się sukcesem. W jej trakcie przyjęto zamówienia na ponad 40 tysięcy egzemplarzy. Samochód mierzy 4,28 metra, co pozwala stwierdzić, że w środku znajdzie się wystarczająco miejsca dla pięciu osób. Zagospodarowanie miejsca w środku padło łupem przestrzeni bagażowej, która na tle rywali prezentuje się co najmniej średnio. Normalny załadunek wynosi 356 litrów i co prawda jest to znacznie lepszy wynik od Nissana Juke (251 litrów), ale znacznie ustępuje nowej Skodzie Yeti, której bagażnik charakteryzuje się pojemnością z rzędu 416 litrów.

Sporym atutem Opla Mokki jest wygląd. Trzeba przyznać, że konstruktorzy Opla postarali się i efekt końcowy może zadowolić różne grupy klientów. Bryła samochodu jest w dużej mierze oparta o poprzednie modele Opla dlatego po zobaczeniu modelu Mokka na ulicy bez większego wysiłku rozpoznamy z jakiej stajni pochodzi ten samochód. Wielu krytyków motoryzacyjnych uważa, że Opel Mokka swoim wyglądem jest zbyt młodzieżowy, ale to kwestia gustu. Z pewnością znajdzie swoich zwolenników zarówno wśród młodzieży, jak i osób nieco starszych.

Opel Mokka do sprzedaży trafi wyposażony w jedną z trzech jednostek napędowych. Pierwszy z nich to 1,6-litrowy benzynowy motor generujący moc z rzędu 115 KM i średnim zużyciu paliwa wynoszącym 6,5 litra w cyklu mieszanym. Drugi silnik benzynowy o mniejszej pojemności (1,4 litra), ale większej mocy (140 KM) i podobnym zużyciu paliwa (6,4 l/100 km) powinien w większym stopniu zadowolić fanów dynamicznej jazdy. Gamę uzupełnia wysokoprężny silnik 1,7 litra generujący moc 130 KM i mogący pochwalić się najniższym spalaniem z rzędu 4,5 litra na każde pokonane 100 kilometrów. Samochód dostępny jest w wersjach zarówno przednionapędowej jak i 4×4.

Przy projektowaniu Opla Mokki inżynierowie niemieckiego koncernu mieli postawić na funkcjonalność. Dowodem na te działania jest aż 19 schowków we wnętrzu pojazdu. Z innych ciekawych gadżetów, które można znaleźć w najnowszym Oplu na dodatkową uwagę zasługuje kamera Opel Eye drugiej generacji, która jest w stanie w odpowiednim czasie ostrzec kierowcę przed kolizją, rozpoznać postawione przy drodze znaki drogowe oraz uprzedzić kierowcę o nieplanowanym zjeżdżaniu na sąsiadujący pas. Ceny Opla Mokki zaczynają się od 67 900 zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Opel Mokka – skazany na sukces?, 7.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , Dnia 31 października 2012