Najnowsza generacja Opla Astry doczekała się w końcu nowej, i to nie byle jakiej, jednostki napędowej. Samochód będzie od teraz sprzedawany z silnikiem wyposażonym w dwie turbosprężarki.

Mowa o jednym z najbardziej sprawdzonych, wysokoprężnych motorów niemieckiego koncernu motoryzacyjnego. Silnik diesla, który trafi pod maskę Opla Astry będzie charakteryzował się pojemnością 1,6 litra. Podwójne doładowanie, o którym wspominaliśmy będzie opierało się na dwóch turbosprężarkach. Łączna moc silnika będzie wynosiła aż 160 KM, co jest naprawdę bardzo dobrym rezultatem.

Silnik 1,6 BiTurbo CDTI zadebiutował w gamie jednostek napędowych Opla wraz z premierą Astry Sports Tourer. Co ciekawe, wspomniany motor był już od kilku miesięcy dostępny wraz z wersją kombi nowej Astry, lecz dopiero teraz niemieccy konstruktorzy zdecydowali się wprowadzić jednostkę napędową do 5-drzwiowego hatchbacka.

Jak przekładają się osiągi nowej Astry wyposażonej we wspomniany silnik? Auto będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 8,6 sekundy. Maksymalna prędkość samochodu wyniesie aż 220 km/h.

Nie znamy szczegółów dotyczących cennika Opla Astry z silnikiem 1,6 BiTurbo CDTI, ale wiele wskazuje na to, że ceny w polskich salonach będą oscylowały w okolicach 90 tys. PLN.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Opel Astra z podwójnym doładowaniem, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 14 maja 2016