Zdania kierowców na temat alkomatów do użytku prywatnego są bardzo zróżnicowane. Niektórzy twierdzą, że nie warto ich używać, a dla innych są niezbędne. Dyskusje dotyczą również skuteczności alkomatów prywatnych, wiele zarzutów odnosi się też do cen tego typu urządzeń, które zdaniem niektórych są zbyt wysokie. W poniższym artykule podejmujemy się próby rozwiązania powyższych konfliktów.

Czy alkomat prywatny się przydaje?

Przeciwnicy korzystania z alkomatów prywatnych twierdzą często, że są one po prostu niepotrzebne. Pozornie faktycznie wydaje się, że każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę ze swojego stanu nietrzeźwości. W rzeczywistości jednak bywa z tym różnie. Należy w tym miejscu wskazać na stosunkowo niski próg trzeźwości, jaki obowiązuje polskich kierowców. Jest on na tyle niski, że przekraczając go, kierowca może sobie nie zdawać sprawy, że jest pod wpływem alkoholu. Można by stwierdzić, że w takim razie raczej nie stanowi zagrożenia, jednak mimo wszystko jego tempo reakcji może być obniżone. Ponadto, grożą mu konsekwencje prawne, jeżeli zostanie zatrzymany przez policję.

sklep-alkomat.pl

Skuteczność alkomatów prywatnych

Kolejną kontrowersją w kwestii alkomatów prywatnych jest ich skuteczność. Czy rzeczywiście można ufać ich wskazaniom? Zwolennicy tego typu urządzeń twierdzą, że tak, natomiast przeciwnicy uważają, że wskazywane wyniki zwykle są błędne. Wydaje się, że sprzeciw może w tym wypadku wynikać po części z nieświadomości, że alkomaty prywatne są bardzo różne. Rzeczywiście nie brakuje urządzeń, które zupełnie nie budzą zaufania Wyniki wskazywane przez najtańsze urządzenia pozbawione atestu są kompletnie niemiarodajne. Jednak na przykład w sklepie http://sklep-alkomat.pl można otrzymać alkomaty dokładnie tego rodzaju, co urządzenia wykorzystywane przez policję do testowania kierowców. Niewątpliwie zaawansowane alkomaty elektrochemiczne są całkowicie godne zaufania. Ostatecznie zatem to, czy można ufać wynikom alkomatu do użytku prywatnego, zależy od tego jaki to konkretnie alkomat.

Cena alkomatu

Jeżeli chodzi o ceny alkomatów, są one bardzo zróżnicowane. Rzeczywiście dla wielu kierowców kwota 1500 zł jest zbyt wysoka, jeśli chodzi o tester trzeźwości. Najlepsze alkomaty kosztują mniej więcej tyle, jednak większość modeli jest zdecydowanie tańsza. Oczywiście nie polecamy raczej urządzeń za kilkadziesiąt złotych, gdyż rzadko są one godne zaufania. Niemniej jednak nawet w tej cenie pojawiają się dobre modele. Natomiast za 200-300 złotych w regularnych cenach dostępne są już całkiem dobre alkomaty z atestem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Bez kategorii. Dnia 26 września 2019