Opel, a właściwie jego brytyjski odpowiednik – marka Vauxhall została oficjalnym sponsorem drużyny piłkarskiej FC Liverpool.

Umowa pomiędzy Vauxhallem a Liverpoolem weszła w życie dwa dni temu i obowiązywać będzie do końca sezonu 2015/16. Prezes i dyrektor zarządzający marki Vauxhall nie krył zadowolenia z takiego toku sprawy. W jednej ze swoich wypowiedzi przyznał, że nowy sponsoring bez wątpienia skorzysta z doświadczenia jakie udało im się zdobyć na międzynarodowym rynku piłkarskim. Dodał także, że niezwykle cieszy się z perspektywy współpracy z tak renomowaną firmą jaką jest FC Liverpool.

Nie jest to pierwsze tego typu działanie Vauxalla na brytyjskim rynku. Angielska marka nadal sponsoruje kilka zespołów występujących na co dzień w lidze walijskiej, angielskiej oraz szkockiej, jednak w porównaniu do dotychczasowych działań skala sponsoringu Liverpoolu jest nieporównywalna. W kwestii sponsoringu drużyn piłkarskich lepiej radzi sobie niemiecki Opel, który jest sponsorem takich tuzów jak Galatasaray Stambuł, Borussia Dortmund oraz Bayer Leverkusen.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 30 stycznia 2014