Najnowsza odsłona jednego z najbardziej prestiżowych modeli Opla debiutuje właśnie w zagranicznych salonach. Samochód w najbliższym czasie ma także zadebiutować w Polsce. Ile przyjdzie nam zapłacić za poszczególne wersje najnowszej Insignii?

Niemiecki koncern motoryzacyjny przygotował dwie standardowe wersje nadwoziowe swojej limuzyny – mowa o sedanie oznaczonym jako Grand Sport oraz potężnym kombi – Sports Tourer. Obie wersje będą charakteryzowały się o wiele lepszymi konstrukcjami w zestawieniu z poprzednimi modelami. Według informacji Opla, zastosowanie nowej płyty podłogowej w najnowszej Insignii sprawi, iż auto będzie lżejsze nawet o 200 kilogramów w zestawieniu z poprzednią generacją. Opór aerodynamiczny udało się ograniczyć do Cx=0,26, co ma przełożyć się nie tylko na niższe wyniki spalania, ale także na redukcję szumów powietrza wewnątrz kabiny.

Pod maskę nowego Opla Insignii trafi całkiem nowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra, który dostępny będzie w dwóch wariantach mocy – 140 KM oraz 165 KM. Co ciekawe, jednostka napędowa jest w całości wykonana z aluminium i charakteryzuje się bezpośrednim wtryskiem oraz doładowaniem. Według informacji przedstawianych przez niemiecką firmę, Insignia wyposażona we wspomniany silnik będzie spalała ok. 7 litrów paliwa na każde pokonane 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Dla osób, którym zależy na mocniejszych osiągach, Opel przygotował silnik o pojemności dwóch litrów, który będzie w stanie generować nawet 260 KM mocy. W domyślnym wariancie, napęd wygenerowany przez wspomnianą jednostkę napędową przenoszony będzie na wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej, automatycznej przekładni. W gamie silników wysokoprężnych znajdą się trzy motory. Dwa z nich będą oznaczały się pojemnością rzędu 1,6 litra i mocą kolejno 110 KM oraz 136 KM. Najmocniejszy silnik diesla, o pojemności dwóch litrów będzie w stanie generować 170 KM mocy.

Ceny Opla Insignii w Polsce pozostają nieznane. Póki co, samochód debiutuje w niemieckich salonach, gdzie jego wyjściową wartość dla podstawowego wariantu wyceniono na 26 940 euro.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 25 lutego 2017