Całkowite wygaszenie produkcji w niemieckiej fabryce Opla w Bochum ma nastąpić do końca 2016 roku. Długo zapowiadana informacja została potwierdzona przez szefostwo General Motors i przekazana pracownikom.

Fabryka w Bochum działa od 1962 roku i aktualnie zatrudnia 3 100 pracowników. W szczytowym okresie, który miał miejsce w 1979 roku w niemieckiej fabryce pracowało ponad 20 tys. osób. Zakończenie produkcji w Bochum oznacza utratę likwidację trzech tysięcy miejsc pracy.

Zakończenie produkcji jest etapem planu oszczędnościowego Opla. General Motors podjęło decyzję o przeniesieniu produkcji Astry do znacznie tańszych w utrzymaniu fabryk w Polsce i Anglii. W ten sposób Opel wraz z główną fabryką w Russelsheim będzie miał zagwarantowane wszelkie warunki w celu rozpoczęcia produkcji Opla Zafiry kolejnej generacji.

General Motors w całej Europie posiada 10 fabryk. Jedna z nich zlokalizowana jest w Gliwicach. Zakończenie produkcji w Bochum nie oznacza całkowitego rozstania niemieckiego koncernu się z tą miejscowością. Oprócz fabryki w Bochum znajduje się centrum dyspozycji towarów zatrudniające 430 osób, które w kolejnych latach zostanie rozbudowane.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 13 grudnia 2012