Opel początkiem obecnego sezonu wrócił do sponsorowania Bundesligi. Niemiecki producent aut jest partnerem takich drużyn jak Bayer Leverkusen, Fortuna Dusseldorf, SC Freiburg, FSV Mainz czy Borussia Dortmund.

Wiele wskazuje na to, że Opel zaczyna pomału wychodzić na prostą. Dowodem tego jest powrót po wielu latach przerwy do sponsorowania piłki nożnej w Niemczech. A kto by pomyślał, że jeszcze w 2002 roku to właśnie Opel uważany był za największego, odnoszącego najbardziej spektakularne sukcesy sponsora sportowego? W latach 90 Opel sponsorował między innymi Bayern Monachium oraz AC Milan. Ponadto niemiecki producent wspierał federacje FIFA oraz UEFA.

Przypomnijmy, że w Borussii Dortmund występuje trzech Polaków – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek i każdy z nich aktywnie stanowi o sile zespołu. W minioną środę Borussia Dortmund grała na Ukrainie z miejscowym Szachtarem Donieck w ramach 1/8 finałów Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a jednego gola zdobył Robert Lewandowski – podstawowy napastnik Borussii Dortmund. W tym samym dniu została wyemitowana polska reklama Opla z udziałem wspomnianego trio.

Film można znaleźć poniżej:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 18 lutego 2013