Z okazji debiutu Opla Adama Rocks na rodzimym rynku motoryzacyjnym niemiecki koncern postanowił ujawnić ceny, w jakich będzie można kupić tego minicrossovera w Niemczech. Trzeba przyznać, że Opel naprawdę się postarał.

Podstawowa wersja, czyli Opel Adam Rocks w standardowym wyposażeniu posiada brezentowy dach Swing Top i na rynku niemieckim trzeba będzie za niego zapłacić co najmniej 15 990 euro. Samochód na wybranych rynkach europejskich dostępny będzie od 30-go czerwca br. Bazowa wersja auta cieszyła się sporą popularnością wśród kierowców – najlepiej świadczy o tym łączna liczba 80 tys. zamówień jakie w przeciągu ostatnich 12 miesięcy dokonano na Opla Adama. W związku z tym niemiecki koncern postanowił dodać trochę kolorytu i wypuścić na rynek jeszcze atrakcyjniejszą wersję.

Zawieszenie w porównaniu z wersją bazową zostało podniesione o 15 mm, co w połączeniu z nakładkami ochronnymi dookoła nadwozia sprawiło, że auto wygląda bardziej „muskularnie”. Wraz z odświeżeniem samochodu Opel postanowił odświeżyć także gamę silników. Jednostka napędowa oznaczona jako ECOTEC Direct Injection Turbo o pojemności jednego litra, która ma charakteryzować się wyjątkowo niskim poziomem hałasu oraz wibracji. Według zapowiedzi Opla silnik ten podniesie niezwykle wysoko poprzeczkę silnikom 3-cylindrowym, głównie w zakresie kultury pracy. Silnik ten będzie dostępny w dwóch wariantach mocy – 90 KM oraz 115 KM.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 3 czerwca 2014