Spadek sprzedaży samochodów na europejskim rynku wpływa negatywnie na większość koncernów motoryzacyjnych. Skutki odczuwa także Opel, który postanowił zakończyć produkcję dwóch swoich modeli.

Oprócz wstrzymania produkcji dwóch modeli Opla, niemiecki koncern powoli zaczyna wysyłać pracowników na przymusowe urlopy. Jeszcze w październiku na siedem dni wstrzymany zostanie montaż w fabryce w Eisenach. Na spadku sprzedaży najbardziej ucierpią dwa modele – Adam oraz Corsa.

Produkcja Opla Adama uruchomiona została w styczniu, a przez pierwsze siedem miesięcy bieżącego roku z fabryki w Eisenach wyjechało 41 tys. egzemplarzy tego modelu. Tylko w Europie w tym czasie sprzedano ponad 27 tys. sztuk Opla Adama.

Od 1999 roku koncern General Motors, o którego sile stanowi przede wszystkim Opel wygenerował 18 miliardów dolarów strat. Po pierwszych ośmiu miesiącach roku sprzedaż Opla i Vauxhalla wyniosła 546 tys. egzemplarzy, co jest wynikiem o 5% gorszym w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 3 października 2013