Z nieoficjalnych informacji podawanych przez niemieckich dziennikarzy wynika, że Opel ma zamiar przygotować budżetową markę, która będzie stanowić realną konkurencję dla rumuńskiej marki Dacia.

Decyzja ta ma być po części powiązana z wycofaniem z europejskiego rynku oferty modelowej Chevroleta przez koncern General Motors, w którego skład wchodzi właśnie Opel. Chevrolet na Starym Kontynencie ma definitywnie zniknąć do końca 2015 roku, a to daje sporo czasu niemieckim konstruktorom na stworzenie pierwszego modelu nowej, budżetowej marki.

Stworzenie Dacii przez markę Renault okazało się strzałem w dziesiątkę. Po wycofaniu Chevroleta z oferty koncernu General Motors wiele wskazuje na to, że to Opel przejmie schedę niskobudżetowych samochodów oferowanych na rynek europejski. Według informacji niemieckich dziennikarzy decyzja o takim działaniu zapadła już dość dawno, a w chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem pierwszego, taniego samochodu. Niskobudżetowe Ople mają bazować na Chevroletach, a pierwszy model z tej serii będziemy mogli zobaczyć na rynku już w 2020 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 27 lipca 2014