Opel Cascada to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Samochód w całości produkowany jest w polskiej fabryce Opla w Gliwicach.

Posiadanie kabrioletu w ofercie jest pewnym wyznacznikiem prestiżu dla producentów samochodowych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Opel zdecydował się przywrócić tę pozycję od momentu zakończenia produkcji Tigry i Astry cabrio w 2009 roku. Opel Cascada plasuje się w segmencie samochodów klasy średniej o czym doskonale świadczą wymiary nadwozia. Samochód od strony wizualnej prezentuje się ciekawie, ale bez zbędnych niespodzianek. Wizualnie można było spodziewać się podobieństw do współcześnie produkowanej generacji Opla Astry.

Wnętrze jest również typowe dla samochodów Opla. Kierowców nie siedzących dotąd za kierownicą żadnego auta Opla tradycyjnie przerazić może ogromna ilość przycisków znajdujących się na desce rozdzielczej. Nie powinniśmy być za to zawiedzeni poziomem komfortu oferowanym przez Cascadę. Opel Cascada to auto czteroosobowe, przez co z tyłu można znaleźć dodatkowy rząd fotelów. Oczywiście podróżowanie z tyłu na dłuższym dystansie nie będzie należało do najwygodniejszych czynności, ale z pewnością jest to przydatne rozwiązanie na krótsze trasy.

Samochód w podstawowej wersji oferowany jest z benzynowym, doładowanym silnikiem o pojemności 1.4 litra i mocy 120 KM. Oprócz tego Opla Cascadę można kupić z identycznym, ale o 20 KM mocniejszym silnikiem. Ponadto do wyboru otrzymamy nowy silnik o pojemności 1.6 litra SIDI Turbo o mocy 170 KM z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Spośród jednostek zasilanych olejem napędowym można wybierać pomiędzy 2.0 CDTI ecoFLEX o mocy 165 KM oraz 2.0 SIDI Turbo o mocy 195 KM. Wszystkie silniki oznaczone jako SIDI będą dostępne w zestawieniu z sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów. Pozostałe jednostki napędowe dostępne będą z manualnymi skrzyniami manualnymi.

Miękki dach, z którym mamy do czynienia w przypadku Opla Cascady rozkłada się w czasie 17 sekund. Dach można rozkładać i składać również w trakcie jazdy pod warunkiem, że prędkość nie przekracza 50 km/h. Przy złożonym dachu pojemność bagażnika ogranicza się do 380 litrów. Auto jest produkowane w polskiej fabryce Opla w Gliwicach, a do sprzedaży trafi już w kwietniu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Modele. Dnia 5 marca 2013