Lipiec był najlepszym miesiącem dla niemieckiego Opla jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży dla klientów indywidualnych w Polsce.

W pierwszym miesiącu wakacji w Polsce zarejestrowano 978 nowych modeli Opla, co przełożyło się na 10% udziału w rynku. Największym zainteresowaniem cieszyły się miejskie modele Opla – Corsa oraz Astra. Pierwszy z tych modeli znalazł w lipcu 300 odbiorców, a drugi cieszył się niewiele mniejszym zainteresowaniem, gdyż w tym samym okresie zarejestrowano 285 nowe Astry. Oba samochody zajęły pierwsze miejsca w swoich auto segmentach. Pierwsze pozycje w swoich kategoriach zajęły także Opel Mokka (152 zarejestrowane egzemplarze) oraz Meriva (134 sztuki).

Sporym zainteresowaniem wśród polskich kierowców cieszyły się Ople wyposażone w seryjną instalację LPG. W tym segmencie niemiecki producent jest liderem na polskim rynku, a od początku roku sprzedano ponad 800 takich aut. Jeżeli chodzi o modele seryjnie wyposażone w instalację gazową, to tutaj również największym zainteresowaniem cieszył się Opel Corsa (190 egzemplarzy) oraz Astra (114). Jest to w dużym stopniu powiązane z atrakcyjną ofertą niemieckiego koncernu, który oferuje auta wyposażone fabrycznie w instalację LPG za dopłatą zaledwie 2000 zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 16 sierpnia 2014