Opel Vectra B zadebiutował w 1995 roku i zastąpił wysłużonego poprzednika – Vectrę A. Początkowo samochód produkowany był w nadwoziu sedan oraz liftback, dopiero rok później wprowadzono odmianę kombi.

Druga generacja Opla Vectry jest nadal niezwykle często spotykanym samochodem na polskich drogach – szczególnie wersja poliftingowa z 1999 roku i późniejszych lat produkcji. Auto zyskało uznanie wśród kierowców głównie ze względu na szerokie możliwości konfiguracyjne. Co prawda wersja podstawowa nie była najlepiej wyposażona, ale wszelkie braki można było nabyć w tzw. „opcji”.

Poliftingowa odmiana Vectry wyróżniała się chromowaną obwódką atrapy chłodnicy, nowymi zderzakami, nowymi listwami bocznymi oraz jednoczęściowymi lampami przednimi. Zamontowano nowe przednie fotele z zagłówkami, które podnosiły poziom bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów w trakcie ewentualnego wypadku. Zabieg ten umożliwił Vectrze zdobycie dodatkowej gwiazdki w testach EuroNCAP.

Auto spisuje się doskonale jeżeli chodzi o właściwości jezdne. Zawieszenie skonstruowane jest w specyficzny sposób, ale samochód prowadzi się doskonale, a w zakrętach czuje się niczym ryba w wodzie. Jeżeli chodzi o wersje silnikowe to warto zdecydować się na benzynową jednostkę napędową o pojemności 1,6 litra w dwóch wariantach mocy 75 KM lub 100 KM oraz diesel 1,7 litra 82 KM pochodzący od Izusu. Dla osób, które potrzebują mieć zapas mocy pod prawym butem poleca się mocniejsze jednostki benzynowe 1,8l 116-125 KM, 2,0l 136 KM oraz 2,2l 147 KM jednak wybierając jeden z tych silników powinniśmy zapomnieć o niskich poziomach spalania.

Pomimo upływu wielu lat od debiutu rynkowego Opel Vectra B nadal jest samochodem rodzinnym wielu Polaków. Samochód nie należy do grona bezawaryjnych pojazdów, ale jego cena jego eksploatacji stoi na akceptowalnym poziomie. Podobnie jest z ceną zakupu, jednak trzeba będzie poświęcić wiele godzin na znalezienie zadbanego modelu, który będzie dzielnie sprawował się na dystansach kolejnych tysięcy kilometrów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Modele. Dnia 10 maja 2013