Przed wakacjami informowaliśmy Was o odświeżonej wersji Opla Insignii. Tym razem niemiecki koncern prezentuje swój model w najmocniejszej wersji, czyli OPC.

Samochód standardowo zostanie wyposażony w silnik 2.8V6 turbo, który jest w stanie generować 325 KM mocy oraz aż 435 Nm momentu obrotowego. Motor ten umożliwia rozpędzanie się samochodu od 0 do 100 km/h w czasie równych 6 sekund, a w wersji Tourer 6,3 sekundy.

Prędkość obu samochodów, niezależnie od wersji nadwoziowej ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h. Mimo to, Opel na indywidualne życzenie klientów jest w stanie zdjąć blokadę co umożliwi rozpędzenie się standardowej wersji do 270 km/h, zaś kombi do 265 km/h.

Co nowego ponadto będziemy mogli znaleźć w Oplu Insignii OPC? Zmianom uległ przód samochodu, w którym zmieniono grill oraz światła. W przeszło połowie zmodyfikowano także zawieszenie auta, które jest teraz bardziej sportowe. Silnik otrzymał całkowicie nowy program sterujący, a oprócz tego auto wyposażono w niezwykle przydatny system ESP. Jeśli chodzi o wnętrze to zdecydowano się zainstalować całkowicie nowy panel środkowy, drążek zmiany skrzyni biegów oraz zmieniono wygląd kierownicy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 30 sierpnia 2013