Ponad 2 232 000 km – taki wynik można zobaczyć na liczniku wystawionego niedawno na sprzedaż Opla Vivaro, który użytkowany był przez jedną z firm przewozowych w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Rekordowy Opel użytkowany był w firmie przewozowej ŚliwaBus. Jej właściciel – Waldemar Śliwiński zapytany o to, z czego był najbardziej zadowolony podczas użytkowania Opla Vivaro odparł, że największe wrażenie wywarło na nim przyzwoite spalanie oraz niezawodność. Według obliczeń średnie spalanie modelu Vivaro wyniosło 8,7 l zużytego oleju napędowego na 100km, co przy 9 osobach na pokładzie oraz dodatkowym bagażu wydaje się być naprawdę bardzo dobrym rezultatem. Oczywiście poza rekordowym egzemplarzem pan Śliwiński posiada we flocie swoich pojazdów także inne wersje Opla Vivaro.

Tak dobry rezultat nie byłby możliwy bez regularnego serwisowania auta. Z doświadczenia właściciela wynika, że mniej więcej co 250 tys. km należy przejrzeć alternator i wymienić w nim szczotki oraz łożyska. Nie podano oficjalnych danych dotyczących częstotliwości wymian pozostałych części samochodowych – pojawiły się wyłącznie informacje o oryginalnych amortyzatorach tylnej osi i wydechu i o ile w to drugie jesteśmy w stanie uwierzyć, tak dokonanie przebiegu z rzędu 2 232 000 km na oryginalnych amortyzatorach wydaje się graniczyć z cudem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 19 listopada 2013