Opel Adam stanowi flagowy, miejski samochód niemieckiego koncernu. W Genewie zaprezentowano odmianę Rocks, która dzięki kilku zmianom stylistycznym nadaje autu sportowego charakteru.

Opel Adam Rocks to koncepcyjny crossover, który nowy charakter zawdzięcza zwiększonemu zawieszeniu o 15 mm oraz szerszym o 22 mm nadwoziem. Z pozostałych zmian dołożono plastikowe nakładki m.in. na nadkola i progi oraz dodano aluminiowe akcenty. Największa zmiana dotyczy jednak zainstalowaniu odsuwanego dachu, który w podobnej formie został zastosowany we Fiacie 500C oraz Citroenie DS3 Cabrio. Niektórzy twierdzą, że Opel po powrocie do produkcji kabrioletów (wraz z modelem Cascada) może stworzyć również Opla Adam w odmianie nadwozia cabrio.

Z pozostałych, wartych wspomnienia zmian należy zwrócić uwagę na dodane reflektory wykonane w technologii LED, otoczone kierunkowskazami w kształcie litery C. Niezwykle atrakcyjnie prezentują się alufelgi, których rozmiar zwiększono do 18”. Układ hamulcowy został wyposażony w hamulce Brembo. Wewnątrz auta możemy znaleźć siedzenia pokryte brązową skórą Nappa z jasno-niebieskim obramowaniem. Trzeba przyznać, że auto w zaprezentowanej wersji wygląda niezwykle interesująco.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 11 marca 2013