Opel Vivaro to samochód o nadwoziu typu van, produkowany od 2001 roku. Jest to bliźniaczy model Renault Traffic. W 2002 roku auto otrzymało nagrodę Samochodu Dostawczego Roku.

Samochód jest wszechstronny i wytrzymały. Produkowany jest od 2001 roku w fabryce GM w Anglii w dwóch wersjach rozstawu osi oraz dwóch odmianach nadwozia. Dobre wykonanie umożliwia komfortowe podróżowanie na dystansach z rzędu tysięcy kilometrów, z czego przede wszystkim powinny być rozliczane samochody dostawcze. Ułatwia to również przestronna kabina pasażerska, która bez większego problemu pomieści komplet osób. Pasażerowie, którzy będą siedzieli na drugim rzędzie siedzeń z pewnością nie będą narzekali na brak przestrzeni dla nóg.

Mocną stroną Opla Vivaro jest widoczność na boki, która w połączeniu ze znacznie wyższą pozycją kierowcy, aniżeli ma to miejsce w wielu autach z segmentu SUV sprawia wrażenie, jakby się siedziało w mini ciężarówce. Jeżeli chodzi o jednostki napędowe to do wyboru otrzymujemy trzy silniki diesla oraz jeden benzynowy. Spośród wysokoprężnych silników mamy do czynienia z dwulitrowymi motorami w trzech wariantach mocy – 90, 115 oraz 140 KM, natomiast silnik benzynowy o identycznej pojemności generuje 120 KM. Optymalnym wyborem wydaje się być diesel o mocy 115 KM, który prawdopodobnie będzie w stanie połączyć przyzwoite jak na takie gabaryty oraz masę pojazdu osiągi z umiarkowanym zużyciem oleju napędowego. Wyniki spalania z okolic 10 l/100 km w cyklu mieszanym wydają się być naprawdę przyzwoitym.

Opel Vivaro to samochód skierowany dla osób, które potrzebują vana zdolnego do przewiezienia 3,5 m3 bagażu, sześciu osób lub 1100 kg załadunku. Wszyscy kierowcy, stawiający funkcjonalność ponad wygląd powinni być zadowoleni z wyboru Vivaro, ale trzeba otwarcie przyznać, że auto od strony wizualnej nie jest brzydkie i może się na swój sposób podobać. Auto z pewnością dotąd znalazło i w niedalekiej przyszłości na pewno znajdzie wielu zwolenników.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Modele. Dnia 21 maja 2013