Opel Adam wyposażony w system multimedialny IntelliLink jest już dostępny z pełną integracją z Siri Eyes Free, co umożliwia sterowanie głosowe różnymi funkcjami auta.

Wszyscy posiadacze iPhonów z systemem operacyjnym iOS 6 mogą poprzez przycisk umieszczony na kierownicy wydać systemowi Siri Eyes Free rozmaite polecenia, które nie będą wymagały oderwania wzroku od drogi, a rąk od kierownicy co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Ponadto do systemu można mówić zwykłym tonem – tak, jak do drugiej osoby co w dużym stopniu ułatwia jej sterowanie. Rozmowa z systemem nie jest nigdzie wyświetlana, co również niepotrzebnie nie odciąga uwagi kierowcy.

Co ważne – rozwiązanie to będzie dodawane bezpłatnie do wszystkich obecnie zamawianych Opli Adamów wyposażonych w system IntelliLink. Natomiast jeżeli chodzi o kierowców, którzy już eksploatują Adama będą mogli skorzystać z Siri Eyes Free od lipca 2013. Opel wydał komunikat, w którym prosi wszystkich posiadaczy Adamów o zgłoszenie się do salonów w celu nabycia bezpłatnej aktualizacji oprogramowania.

Siri Eyes Free można użytkować w tym samym czasie wraz z innymi aplikacjami działającymi w tle. System ten pozwala między innymi na wykonanie połączenia z jednym z numerów zawartych w książce telefonicznej w iPhonie, odtwarzanie piosenek z biblioteki iTunes, odsłuchiwanie, pisanie oraz wysyłanie wiadomości SMS oraz przeglądnięcie kalendarza, czy sprawdzenie prognozę pogody.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 1 lipca 2013