Z zapowiedzi niemieckiego koncernu wynika, że w fabrykach Opla trwają już zaawansowane prace nad stworzeniem modelu Karl, czyli większej, 5-drzwiowej odmiany Opla Adam.

Samochód trafi do sprzedaży początkiem 2015 roku. Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat szczegółów dotyczących auta, a sam producent nie zdradza zbyt wiele wypuszczając jedynie teaser przedstawiający linię boczną pojazdu oraz krótkie nagranie zwiastujące nadejście auta.

Z pierwszych informacji dotyczących samochodu wynika, że Opel Karl będzie bardziej praktyczny w porównaniu z modelem Adam. Następca modelu Adam, dzięki większym gabarytom (3,68 metra długości) ma zyskać na funkcjonalności. Długość auta sugeruje, że samochód wplasuje się w segment pomiędzy mniejszym Adamem, a większą Corsą. Wraz z premierą modelu Karl gama pojazdów miejskich wzrośnie do trzech.

Skąd pomysł na nazwę Karl? Jest to analogiczne działania, jak w przypadku Opla Adam, który został tak nazwany na cześć założyciela firmy o identycznym imieniu i nazwisku. Założyciel koncernu Opel dorobił się pięciu synów – Carla, Wilhelma, Friedricha, Heinricha i Ludwiga. Nie trudno więc zorientować się, że nazwa dla Opla Karl została zainspirowana imieniem pierwszego z wyżej wymienionych synów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 23 września 2014