Według informacji podanych przez portal „Auto Express” Opel opracowuje alternatywną wersję modelu Adam. Samochód w wersji cabrio ma zostać zaprezentowany w drugiej połowie 2013 roku.

Opel Adam był jedną z najhuczniejszych premier tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu. Samochód ma stanowić konkurencję dla samochodów miejskich – w tym głownie dla Fiata 500, który posiada wersję cabrio. Był to jeden z kilku czynników, przez który szefostwo Opla zdecydowało się na poszerzenie gamy modelowej Adama o model z rozsuwanym dachem.

Z informacji podanych przez „Auto Express” wynika, że Opel Adam nie będzie tradycyjnym kabrioletem. Szefostwo niemieckiego koncernu najprawdopodobniej zastosuje identyczne rozwiązania, na jakie zdecydowano się przy wersji Fiata 500C. W samochodzie dach ma być rozsuwany po szynach ulokowanych na bocznych słupkach, a po rozłożeniu ma on osiadać płasko nad pokrywą bagażnika.

Niezależnie od wersji nadwozia Opel Adam będzie dostępny z dwiema, podstawowymi jednostkami napędowymi. Mowa tu o dwóch silnikach benzynowych o pojemności 1,2 litra (87KM) i 1,4 litra (100 KM).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , Dnia 22 października 2012