Opel kontynuuje produkcję samochodów w oparciu o sukces sprzedażowy modelu Adam. Tym razem, w Polskich salonach zagości Opel Adam S, czyli sportowa odmiana popularnego hatchbacka. Ile przyjdzie zapłacić kierowcom chętnym na zakup tego pojazdu?

Opel Adam cieszy się ogromną popularnością na rynku motoryzacyjnym. Od momentu debiutu tego modelu, na wszelkich dostępnych rynkach sprzedano łącznie 125 tys. egzemplarzy tego auta w różnych odmianach. Spore zapotrzebowanie na jeden z flagowych modeli niemieckiego koncernu sprawia, że firma Opel zamierza kontynuować sukcesy sprzedażowe samochodu, wypuszczając na rynek kolejne odmiany auta. W najbliższych tygodniach, do polskich salonów trafi Opel Adam S – czym będzie charakteryzować się to auto?

„S” to skrót od „Sport”, przez co Opel Adam S otrzyma specjalne zawieszenie sportowe, a także mocniejszy silnik z rodziny ECOTEC o pojemności 1.4 litra i mocy 150 KM, która przekazywana będzie na przednią oś za pośrednictwem sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów. Jak przełoży się to na osiągi nowego Opla? Otóż model Adam S będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 8,5 sekundy, a prędkość maksymalna samochodu wyniesie 210 km/h. Co ciekawe, tak dobre osiągi nie odbiją się znacząco na spalaniu pojazdu, które wg danych Opla ma wynieść zaledwie 5,9 litra / 100 km w cyklu mieszanym.

W zakresie zmian wizualnych, już pierwszy rzut oka pozwala zauważyć dodany, atrakcyjny spoiler, powiększonym tylnym zderzakiem, a także licznymi dodatkami przy progach. Podobnie jest w przypadku wnętrza samochodu, gdzie zagości pakiet licznych dodatków sportowych.

Ceny Opla Adama S rozpoczynają się w Polsce od 67 400 PLN.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 21 kwietnia 2015