Wielkimi krokami nadchodzi premiera Opla Adama S, który do europejskich salonów trafi na początku przyszłego roku. Czego będziemy mogli spodziewać się po tym samochodzie?

Oznaczenie „S” powinno świadczyć o sportowej charakterystyce – tak też jest w przypadku najnowszego Opla. Adam S będzie stanowił najmocniejszą odmianę modelu, która będzie w stanie generować 150 KM i 220 Nm momentu obrotowego z benzynowego silnika o pojemności 1,5 litra. Wspomniana jednostka napędowa będzie współpracować z manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Jak przełoży się to osiągi samochodu? Otóż Opel Adam S będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 8,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wyniesie 220 km/h. Według danych niemieckiego koncernu, nowy Adam będzie także oszczędny w zakresie spalania, zużywając jedynie 5,9 litra na każde pokonane 100 km w cyklu mieszanym.

Czym odróżnia się ten model od standardowej wersji Adama? Oprócz mocniejszego silnika również stylistyką. Już na pierwszy rzut oka możemy tu zauważyć poszerzone błotniki oraz zamontowany tylny spoiler.

Samochód w pierwszej kolejności trafi do niemieckich salonów, już na początku przyszłego roku. Jego cena ma wynosić w standardowej konfiguracji 18 690 euro.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 24 listopada 2014