Opel Vectra A został zaprezentowany pod koniec 1988 roku. Samochód ten do dnia dzisiejszego stanowi obiekt zainteresowania kierowców na rynku wtórnym – zwłaszcza jeśli chodzi o wersję poliftingową.

Auto zadebiutowało w 1988 roku jako pięciodrzwiowy sedan. Rok później do oferty wprowadzono pięciodrzwiowego liftbacka, który zajął drugie miejsce w plebiscycie na europejski Samochód Roku 1989. W sierpniu 1992 roku Vectra przeszła facelifting, który łączony jest głównie z przodem pojazdu za sprawą wprowadzenia nowej atrapy chłodnicy. Zabieg ten dotyczył jednak również tyłu, gdzie zmieniono tylne lampy. Zawieszenie wyposażone było w kolumny MacPhersona, a napęd przenoszony był na przód, choć dla topowych wersji była możliwość zainstalowania napędu na cztery koła.

Pierwsza generacja Opla Vectry mogła pochwalić się bogatą gamą silników. Kierowcy spośród kilku dostępnych jednostek napędowych najchętniej wybierali rzędowe silniki benzynowe o pojemności 1.6, 1.8 oraz 2.0 litra. Nieco później do oferty wprowadzono także mocniejszy silnik V6 o pojemności 2.5 litra. Jeżeli chodzi o silniki diesla to w tym zakresie można było wybierać spośród dwóch jednostek napędowych 1.7D oraz 1.7TD.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Modele. Dnia 12 czerwca 2013