Opel Astra najnowszej generacji został przyłapany podczas testów na jednym z niemieckich torów. Samochód produkowany będzie m.in. w polskiej fabryce Opla w Gliwicach.

Będzie to pierwszy raz w historii Astry, gdy model ten produkowany będzie tylko i wyłącznie poza granicami Niemiec: w Gliwicach oraz w Ellesmere Port w Anglii. Według producenta nowa Astra będzie znacznie szczuplejsza w porównaniu ze swoją poprzedniczką. Nieoficjalnie mówi się, że waga nowej Astry będzie aż o 100 kg niższa. Zabieg ten zagwarantuje większą dynamikę i oszczędność pojazdu.

Nowa Astra prawdopodobnie będzie charakteryzować się większymi gabarytami, ale ma to się przełożyć na większą ilość miejsca w środku. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi odmiana hatchback, a po niej na rynek trafią także odmiany sedan, kombi, cabrio, a także sportowa odmiana OPC generująca moc z rzędu 300 KM. Auto ma trafić do seryjnej produkcji na przełomie 2015 i 2016 roku, a w finalnej wersji zostanie zaprezentowane na wrześniowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 22 maja 2014