Niemiecki koncern postanowił kontynuować sukces małego, miejskiego samochodu jaki stanowi Opel Adam. Rekordowa sprzedaż tego pojazdu zachęciła włodarzy Opla do zaprezentowania kolejnego „malucha”, którym będzie model Karl.

Opel Karl został oficjalnie zaprezentowany przez niemiecką firmę podczas jednych z największych targów motoryzacyjnych na świecie jakie odbywają się w Genewie. Auto na innych rynkach jest znane także jako Vauxhall Viva, jednak jest to bliźniaczy model dla europejskiego Karla. Co prawda, samochód nie wywołał tak sporego zamieszania jak potężne auta sportowe, debiutujące podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, ale trzeba otwarcie przyznać, że Opel Karl stanowi solidną i rozsądną propozycję dla wszystkich kierowców, którzy rozglądają się za samochodem idealnym do miasta.

O właściwościach miejskich Opla Karla najlepiej świadczą niewielkie gabaryty – jego długość wynosząca 3680 mm stanowi wynik o 20 mm mniejszy od Opla Adama. Rozmiary pojazdu w połączeniu z niewielką wagą, wynoszącą zaledwie 900 kilogramów sprawia, że jednostka napędowa znajdująca się pod maską modelu Karl o pojemności 1 litra i mocy 75 KM powinna być zarówno dynamiczna, ale przede wszystkim oszczędna, co stanowi jeden z kluczowych atutów podczas wyboru pojazdu miejskiego.

Równie dobrze prezentuje się cena samochodu, która w momencie premiery rynkowej będzie najniższa ze wszystkich oferowanych aut w gamie Opla i ma nie przekraczać progu 10 tys. euro.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 10 marca 2015