Podczas Targów Motoryzacyjnych w Brukseli niemiecki producent samochodowy zaprezentował odświeżoną wersję modelu Meriva. Czego dotyczą zmiany?

Auto przede wszystkim inaczej prezentuje się z przodu, a oprócz tego otrzymało nowy silnik diesla o pojemności 1.6 litra i oznaczeniu CDTI. Jeśli chodzi o wygląd to samochód otrzymał nieco większą atrapę chłodnicy oraz całkiem nowe reflektory. Boki samochodu wzbogacono o chromowaną listwę, która docelowo ma podkreślić falisty kształt dolnej krawędzi tylnej szyby. Natomiast całkowitą nowością w tym modelu są energooszczędne, diodowe lampy.

Nowy Opel Meriva dostępny jest z silnikami benzynowymi, dieslami oraz może być napędzany za pośrednictwem gazu LPG. Każdy z tych silników spełnia rygorystyczne normy spalania Euro6, które w życie wejdą już we wrześniu 2015. Nowość stanowi silnik diesla o pojemności 1.6 litra i oznaczeniu CDTI, który zadebiutował w Zafirze Tourer. Za pomocą nieco zmodernizowanej jednostki napędowej poliftingowa Meriva będzie pierwszym minivanem z emisją CO2 na poziomie niższym niż 100g (99 g/km).

Meriva zostanie wyposażona także w multimedialny system IntelliLink, który zapewnia integrację smartfona z samochodem. Na dużym wyświetlaczu o rozmiarze 7 cali wyświetlany jest czytelny obraz wraz z wygodnym interfejsem IntelliLink.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 21 stycznia 2014