Wielkimi krokami nadchodzi premiera nowego, elektrycznego Opla. Model Ampera-e dostępny jest już w salonach w wybranych krajach Europy, a niebawem ma trafić także do Polski.

Opel Ampera-e w pierwszej kolejności zadebiutował w krajach o najbardziej rozwiniętej infrastrukturze dla samochodów elektrycznych. Brak tego auta w polskiej ofercie Opla nie powinien więc szokować, gdyż środowisko dla aut elektrycznych w kraju nad Wisłą nie należy do najbardziej zaawansowanych, jednak niemiecki koncern w najbliższym czasie ma zamiar nadrobić braki i wprowadzić model Ampera-e do gamy modelowej Opla w Polsce – stanie się tak najprawdopodobniej w przyszłym roku. Na razie samochód dostępny jest wyłącznie w Norwegii, Niemczech, Holandii oraz Szwajcarii.

Opel Ampera-e zasilany jest za pośrednictwem elektrycznej jednostki napędowej o mocy 201 KM oraz 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest to identyczny silnik, jaki zastosowano w elektrycznym Chevrolecie Bolt. Jakim maksymalnym zasięgiem może pochwalić się Opel Ampera-e? To już jest zależne od przeprowadzonych testów, jednak w najbardziej optymistycznym wariancie udało się pokonać nawet 520 km na jednym ładowaniu. Bardziej realne testy wskazują, iż jedno ładowanie wystarcza na pokonanie ok. 300 km.

Jak to bywa w przypadku pojazdów elektrycznych, maksymalna prędkość pojazdu została ograniczona do 150 km/h. Znacznie lepiej jest jednak w zakresie przyspieszenia auta, które w pojazdach elektrycznych jest stałe. Tutaj Opel Ampera-e rozwija pierwsze 100 km/h w czasie 7,3 sekundy.

Co sądzicie o nowym Oplu Ampera-e?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 30 kwietnia 2017