Czy samochód rodzinny o nadwoziu typu kombi musi być nudny? Nie. Udowadnia to Irmscher Insignia is3 Bandit, który oprócz atrakcyjnego wyglądu charakteryzuje się niebagatelną mocą rzędu 379 KM.

Irmscher Insignia is3 Bandit został stworzony na bazie Opla Insignii OPC Sports Tourer. Przypomnijmy, że już ta sportowa odmiana tradycyjnego Opla Insignii mogła spełniać wymagania kierowców lubiących szybkie samochody, ale zespół tuningowy pracujący na co dzień z niemieckim koncernem – Irmscher stwierdził, że auto można jeszcze bardziej ulepszyć.

Zmiany w Insignii is3 Bandit tworzonej przez zespół Irmscher dotyczą kwestii wizualnych oraz sportowych. W zakresie zmian stylistycznych, Insignia is3 Bandit otrzymała 20-calowe felgi wykonane ze stopów metali lekkich. Oprócz tego, w samochodzie zamontowano spory spoiler z tyłu oraz dyfuzor. W celu nadania pojazdowi unikalnego wyglądu, przez całą długość nadwozia poprowadzono złote linie, które wyglądają sportowo, a zarazem stylowo.

Jaka jednostka napędowa została wykorzystana do zasilania udoskonalonej Insignii? Tutaj, zespół tuningowy Irmschera zdecydował się na 2,8-litrowy silnik V6, który dysponuje mocą rzędu 379 KM, a maksymalny moment obrotowy wyniesie 600 Nm. Jak przełoży się to na osiągi auta? Wg danych zespołu tuningowego nowa Insignia będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 5,9 sekundy.

Irmscher Insignia is3 Bandit trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 27 września 2015