Jeszcze w tym roku rozpocznie się seryjna produkcja modelu Adam Rocks. Auto zostało zaprezentowane podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie 2013.

Pierwsze modele samochodu mają trafić do sprzedaży końcówką 2014 roku – tak wynika z nieoficjalnych informacji podawanych przez wiele portali motoryzacyjnych. Świadczy to najwidoczniej o sporym zapotrzebowaniu na małe crossovery z wyższej półki premium. Nie bez wpływu na decyzję o przeznaczeniu samochodu do seryjnej produkcji były również wstępne pozytywne zdania wypowiadane przez krytyków na temat samochodu.

Pod maską samochodu pracować będzie prawdopodobnie silnik benzynowy w dwóch odmianach – 1.2 oraz 1.4 litra, a także wysokoprężny silnik diesla 1.0 SIDI rozwijający 115 KM mocy. Wersja ta jest o 20 mm szersza i 15 mm wyższa w porównaniu ze standardowym Oplem Adamem. Od strony stylistycznej samochód zostanie wyposażony w specjalne nakładki poszerzające nadkola. Ponadto auto zostanie wyposażone w większe felgi oraz nową końcówkę układu wydechowego. Opel jak dotąd nie ujawnił oficjalnych cen samochodu, ale w salonach ma pojawić się już w przyszłym roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 9 października 2013