Według zapowiedzi niemieckiego producenta kolejna generacja Opla Mokki produkowana będzie w Europie, a nie w Korei jak ma to miejsce dotychczas.

Informacje te zostały przedstawione przez Thomasa Sedrana, który jest członkiem zarządu Opla ds. strategii, a pisze o nich niemiecki magazyn Automobilwoche. Wynika z nich, iż niemiecki koncern rozważa możliwość produkcji swoich samochodów zarówno w Korei jak również w Europie. Największe szanse na takie rozwiązanie miałyby modele Antara oraz Agila. Póki co żadne decyzje nie zostały podjęte.

Interesująca przyszłość dotyczy także produkowanego w polskiej fabryce Opla w Gliwicach modelu Cascada. Szef strategii niemieckiego koncernu chce, aby auto było eksportowane do Chin pod marką Buicka. Sedran przyznał, że Opel rozważa eksport Cascady do Chin pod marką Buick, jednak nie dotyczyłoby to dużej liczby samochodów. Samochód ten miałby uzupełnić lukę w ofercie pojazdów Buicka. Koncern General Motors robi już tak z modelami Insignia (Buick Regal), Astra (Excelle) oraz Mokka (Encore). Według Sedrana model Cascada mógłby sprzedawać się w liczbie od 30 do 40 tys. egzemplarzy w skali roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 29 marca 2013