Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Opel skoncentruje swoje działania wokół produkcji crossoverów, a kolejne generacje Zafiry i Merivy będą odznaczały się cechami dla tego segmentu samochodów. Czego zatem możemy spodziewać się po najnowszej Zafirze i Merivie?

Wiadomo, że niemiecki koncern motoryzacyjny zamierza wpuścić na rynek kilka nowych crossoverów. Oprócz tego wiemy również, że marka ma w planach wypuszczenie dużego SUV-a, który na rynku powinien pojawić się w 2017 roku. Najwięcej zainteresowania wzbudzają dwa modele, które zastąpią Opla Zafirę i Merivę. Według wstępnych przypuszczeń mogą się one pojawić na rynku już w 2016 roku.

Oba samochody mają zostać stworzone na podstawie nowoczesnej płyty podłogowej stworzonej przez koncern PSA Peugeot Citroen. Wiemy już, że następca Opla Zafiry będzie montowany w fabryce PSA we francuskim mieście Sochaux, zaś produkcja Merivy będzie odbywała się w Hiszpanii (w Saragossie). Tajemnicą pozostaje planowany wygląd oraz specyfikacja jednostek napędowych, które dostępne będą dla obu aut. Ogólnie do końca 2016 roku Opel zamierza wprowadzić na rynek 23 nowe samochody oraz 13 nowych silników.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 2 maja 2014