Koncern General Motors i białorusko-brytyjska spółka Unison podpisały dwa tygodnie temu umowę o montaż aut GM w zakładach Unison na Białorusi. Na pierwszy ogień ma trafić Opel Corsa.

Dyrektor główny Unisonu – Dźmitryj Jahorau tuż po podpisaniu umowy przyznał, że sporządzony dokument ma strategiczne znaczenie z perspektywy rozwoju firmy. Pierwszym samochodem, którego montaż rozpocznie się już w 2014 roku będzie Opel Corsa. Oprócz montażu wspomnianego modelu Opla, Unison rozważa również wytwarzanie samochodów marki Chevrolet. Według wstępnych założeń białoruska fabryka będzie w stanie tworzyć od 4 tys. do 7 tys. egzemplarzy w skali roku.

Natomiast prezes General Motors na Rosję – James Bovenzi dodał, że cena samochodów zostanie dokładniej określona bliżej wypuszczenia na rynek pierwszych modeli. Szacuje się, że pierwsze Ople mają opuścić taśmy produkcyjne już w marcu 2014 roku. Auta produkowane w fabryce Unisonu będą sprzedawane na Białorusi oraz w krajach Unii Celnej, czyli Rosji i Kazachstanie.

Koncern General Motors wraz ze swoimi partnerami strategicznymi produkują samochody w 30 krajach świata. Także Unison ma doświadczenie w montowaniu aut – z białoruskiej fabryki w przeszłości wyjeżdżały Fordy, Samandy oraz niektóre modele KIA.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 27 czerwca 2013