Końcówka roku to okres, w którym samochody sprzedają się niezwykle chętnie. W tym roku na tle wszystkich producentów wybił się Opel, którego sprzedaż w listopadzie była o przeszło połowę lepsza niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

W listopadzie polskie salony opuściło o 4,8% więcej samochodów aniżeli w październiku. Oznacza to, że liczba nowych, zarejestrowanych pojazdów w naszym kraju wyniosła 23 014 aut. Wynik ten jest o 6,7% gorszy w porównaniu do poprzedniego roku. Ogólnie jest to najgorszy listopad dla przemysłu motoryzacyjnego od ostatnich sześciu lat.

Nie dla wszystkich. Wśród najchętniej kupowanych samochodów znalazła się marka Opla. Liczne, dobrze nagłośnione promocje umożliwiły wzrost sprzedaży o 58,7% w porównaniu do listopada 2011. Tylko w przedostatnim miesiącu bieżącego roku Polacy zarejestrowali 2 386 Opli. Największe zdziwienie wywołał fakt, iż niemieckiemu koncernowi udało się prześcignąć dominującą w naszym kraju Skodę o dokładnie 15 samochodów. Czeski koncern zanotował spadek o 18,2%, a trzeci w rankingu Volkswagen o 12,3% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 27 grudnia 2012