Od 1 marca koncernem Opla będzie rządził nowy człowiek – Karl-Thomas Neumann. Ma on za sobą wiele sukcesów w barwach chińskiego oddziału Volkswagena oraz w Continentalu.

Droga nowego prezesa nie będzie jednak usłana różami. Głównym zadaniem Neumanna będzie powstrzymanie spadków sprzedaży modeli Opla i przywrócenie tendencji wzrostowej od roku 2015. Przypomnijmy, że tylko w 2012 roku Opel sprzedał o 16% mniej samochodów, aniżeli w roku poprzedzającym.

Z danych koncernu wynika, że europejskie działania General Motors przyniosły od 1999 roku 17,3 mld dolarów strat. Tylko w ubiegłym roku deficyt w Europie miał wynieść 1,8 mld dolarów. Konieczna jest zatem redukcja kosztów. Jednym z pierwszych jej efektów jest zamknięcie niemieckiej fabryki Opla w miejscowości Bochum.

Zmianom nie ulegnie ofensywny plan Opla, według którego w przeciągu najbliższych trzech lat zaprezentowanych zostanie aż 23 nowe samochody. Wśród nich znajduje się Opel Mokka produkowany w Korei Południowej – SUV, który trafił do sprzedaży w październiku oraz kabriolet Cascada, który produkowany jest w polskiej fabryce Opla w Gliwicach, a do salonów trafi już w kwietniu. Ważną rolę odegra również Opel Adam, na którego złożono już ponad 20 000 zamówień.

Karl-Thomas Neumann obejmie również rolę szefa GM Europe i stanie się członkiem zespołu wykonawczego General Motors. Przejmie on funkcję z rąk Thomasa Sedrana, który był tymczasowym CEO po odejściu Karla-Friedricha Stracke.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 7 lutego 2013