Są modele samochodów, które są nieśmiertelne. Znajdują się na rynku już od wielu lat. Mają swoich miłośników i przeciwników. Takie auta mogą doczekać się też nowej odsłony. Dokładnie tak jak Opel Corsa.

Samochody Opel – bezawaryjność przez lata


Cechą charakterystyczną samochodów tej niemieckiej marki jest ich mała awaryjność. Są one niezawodne. Rodzina Opla powiększyła się ostatnio o nowego członka. To Corsa w całkowicie nowej odsłonie. Tym razem – elektrycznej. Nowa Corsa jest spokrewniona z Peugeotem 208. Powstają na jednej linii produkcyjnej, co pozwoli na obniżenie kosztów produkcji. To już szósta generacja tego modelu.

Corsa-e


Ten model Opla to ukłon w kierunku środowiska. Żyjemy w czasach, w których działania na rzecz zmniejszenia emisji CO2 jest obowiązkowy. Na pełnej baterii można przejechać aż 330 km. W ruchu miejskim, ilość ta spadnie do 250 km. W 30 minut, można ją naładować aż do 80% pojemności baterii. Ładowanie do pełna może potrwać do 28 godzin. Ma też całkiem imponujące osiągi. Rozpędza się do 100 km/h w 8,1 s. To dużo więcej niż potrzeba w miejskich warunkach. Oczywiście, za mało by się ścigać. Jednak trzeba przyznać, że jak na samochód z napędem elektrycznym jest to bardzo dobry wynik.

Bogate wyposażenie


Nowa Corsa jest dostępna z bogatym wyposażeniem. Może mieć klimatyzację, tempomat i układy wspomagające, takie jak Lane Assist. Ma też LED-owe reflektory, półskórzaną tapicerkę, alufelgi i 7-calowy wyświetlacz. Jeden z wariantów nowej Corsy prezentuje się wyjątkowo imponująco. Połączenie czerwieni z czarnym dachem jest krzykiem mody. Ten styl można obserwować we wielu najnowocześniejszych modelach aut. Takie zestawienie kolorystyczne nadaje nadwoziu sportowego charakteru. To ten ostateczny pazur, który zamienia eleganckie autko w sportową bestię.

Sportowe zacięcie


Samochody Opel mogą też pochwalić się sportowym zacięciem. Nowy Opel będzie o 10% lżejszy niż jego poprzednik. To aż 130 kg mniej! W związku z tym pojawiły się pytania dotyczące prowadzenia auta przy większych prędkościach. Opel wykonał testy, które potwierdzają jego bezpieczeństwo pojazdu, nawet przy prędkościach powyżej 140 km/h. Redukcja masy nie wpłynęła negatywnie na prowadzenie auta. Wykazał się stabilnością w czasie hamowania. Wykonano też testy charakterystyki podczas zmiany pasa ruchu. Obserwowano również nadwodzie pod kątem odporności na drgania. W ramach testów, Corsa musiała sobie też poradzić z kałużami o głębokości 25 cm i więcej. Pozwala to na ocenę, czy pojazd da sobie radę w czasie powodzi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Bez kategorii. Dnia 9 sierpnia 2019