Chociaż zakup używanych części samochodowych może znacznie obniżyć koszty naprawy, to jednak niekoniecznie jest to bezpieczne rozwiązanie. Na co więc się zdecydować?

Nowe części samochodowe czy może używane?

Obecnie w stacjonarnych czy też internetowych sklepach motoryzacyjnych nie brakuje nowych części do Opla, których wybór gwarantuje kierowcom znacznie większy poziom bezpieczeństwa. Zaleca się kupowanie fabrycznie nowych sterowników poduszek powietrznych, napinaczy pasów bezpieczeństwa i elementów układu hamulcowego. Dzięki temu możemy liczyć na pełną sprawność części samochodowych i na gwarancję producenta. Dodatkowo posiadacze starszych modeli aut mogą korzystać z licznych rabatów na zakup nowych części, które oferuje coraz więcej producentów samochodów. Okazuje się, że im starszy samochód mamy, tym na większy rabat możemy liczyć. Ponadto na aukcjach internetowych można znaleźć oferty nowych części samochodowych, wystawiane przez autoryzowane serwisy i to w bardzo atrakcyjnych cenach.

W Internecie nie brakuje też ofert części używanych w przystępnych cenach, co jest alternatywą dla nowych i kosztownych części oryginalnych, a także tanich zmienników o kiepskiej jakości. Zwykle kierowcy decydują się na zakup skrzyni biegów, reflektorów, części karoserii i elementów wyposażenia wnętrza. Należy tutaj podkreślić, że korzystniejszy jest zakup oryginalnych używanych elementów karoserii czy reflektorów niż nowych zamienników, dzięki czemu nie będzie problemu z ich montażem. Dodatkowo dzięki procesowi regeneracji możliwe jest przywrócenie danemu podzespołowi pełnej sprawności. Wymiana zużytych elementów obejmuje zazwyczaj sprzęgło, alternator, turbosprężarkę, rozrusznik, wtryskiwacze i kolumny kierownicze.

Oryginalne części samochodowe a zamienniki

Zarówno części samochodowe oryginalne, jak i zamienniki można kupić używane lub nowe. Najwygodniejszą i najbezpieczniejszą opcją jest postawienie na oryginalne elementy dostępne w autoryzowanym serwisie. Mamy wówczas pewność, że wymieniana przez nas część będzie idealnie pasowała do modelu naszego samochodu, dzięki podaniu numeru VIN pojazdu lub numeru seryjnego zepsutego elementu. W przypadku oryginału trzeba liczyć się z wyższą ceną, chociaż obecnie można skorzystać ofert hurtowni motoryzacyjnych, gdzie dostaniemy części zamienne do większości modeli samochodowych. Dzięki temu nowe i oryginalne części samochodowe można kupić znacznie taniej, a to dlatego, że nie musimy płacić marży. Decydując się a zakup zamienników, należy pamiętać o tym, aby korzystać z ofert renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość swoich produktów.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Czy możliwe jest kupienie nowych i oryginalnych części samochodowych bez konieczności nadwyrężania budżetu?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Artykuły. Dnia 8 lutego 2017