Najnowsza generacja Opla Astry jest prawdziwym hitem sprzedażowym – świadczą o tym najnowsze raporty niemieckiego koncernu. Przypomnijmy, iż samochód ten jest w pełni produkowany w polskiej fabryce Opla w Gliwicach.

Tylko i wyłącznie w 2016 roku, najnowsza generacja Opla Astry zyskała przeszło 212 tys. nabywców. Jest to doskonały wynik zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że niemiecki koncern motoryzacyjny kilka miesięcy temu zadecydował o wycofaniu się z rosyjskiego rynku motoryzacyjnego. Ogólnie, tylko w 2016 roku Opel sprzedał do tej pory niespełna 900 tys. nowych samochodów, co stanowi prawdziwe powody do zadowolenia. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik od 2011 roku.

Co ciekawe, Opel notuje doskonałe wyniki także na naszym rynku motoryzacyjnym. W Polsce niemiecka marka jest liderem w zakresie sprzedaży nowych samochodów dla klientów indywidualnych, co biorąc pod uwagę stabilną pozycję m.in. Skody, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem pośród Polaków stanowi naprawdę spore osiągnięcie. W pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku, Opel sprzedał w Polsce dokładnie 27 367 nowych egzemplarzy, co stanowi wynik o 14% lepszy w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku. Zdecydowanie najlepiej z wszystkich samochodów Opla w Polsce sprzedaje się… także najnowsza Astra, która w 2016 roku znalazła nad Wisłą już ponad 10,5 tys. odbiorców. Na drugim miejscu w rankingu popularności samochodów Opla w Polsce znajduje się Opel Corsa, zaś trzeci plasuje się Opel Mokka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 16 października 2016